Oferta bombă! Cine-o vrea, să o ia

Conform România TV: Mirabela Dauer, o nouă perspectivă asupra vieții: „Nu iubesc casa asta, am iubit-o pe cea dinainte”

Mirabela Dauer a dezvăluit recent o schimbare profundă în viziunea sa asupra valorilor materiale și a relațiilor interumane, ca urmare a experiențelor trăite în ultimii ani. Deși locuiește într-o proprietate spațioasă, cu o curte generoasă, artista mărturisește că nu resimte o legătură emoțională puternică cu noua locuință.

Casa sa de suflet rămâne cea în care a trăit înainte, mutarea actuală fiind o promisiune neonorată de regăsire a liniștii sufletești prin apropierea de cei considerați familie. Prin urmare, prețuirea bunurilor materiale a fost înlocuită de o altă optică.

„Am o curticică frumoasă, nu casa contează, curticica aia face toți banii. Nu o să las casa nimănui. Să o ia cine vrea. Nu o iubesc, am iubit casa dinainte. Aici am venit după sufletul meu, am crezut că mi-am găsit familia iubită și nu a fost”, a declarat Mirabela Dauer.

Un loc de veci primit ca „mulțumire”

În altă ordine de idei, artista a rememorat un episod din trecut, moment în care a primit un loc de veci. Această situație a survenit în contextul în care ea a avut calitatea de martor într-un proces. Mirabela Dauer consideră că acest drept i se cuvine, deși recunoaște că nu și-a actualizat informațiile privind situația juridică a acestui demers în ultimul timp.

Ea a subliniat că moștenirea, în sens larg, va fi lăsată persoanei care se va ocupa de organizarea funeraliilor sale. Atunci când a fost martor în procesul domnului general Zisu, pe care îl „adorează”, ca recompensă a primit, conform declarațiilor sale, un loc de veci.

„Locul de veci cică îl mai am. Am fost în proces ca martor al domnului general Zisu, pe care îl ador. Ce mare lucru mi-a dat? Un loc de veci. Nu merită Mirabela Dauer un loc de veci? De-aia m-am dus martor. I-am luat apărarea în fața procurorului. Cred că îl mai am, nu m-am dus să-l vizitez. Probabil cineva mă va îngropa și pe mine și m-o duce undeva”, a mai spus artista.

Mirabela Dauer a evidențiat că nu este supărată pe Divinitate, interpretând încercările prin care a trecut ca pe o formă de testare a credinței sale. Artista, care recent a slăbit 14 kilograme, a declarat în trecut că nu ar trebui să uiți că femeia este cea mai importantă persoană din viața ei, subliniind importanța autovatrării.

Vedeta, în vârstă de 79 de ani, continuă să fie la fel de vivace și energică, demonstrând o vitalitate remarcabilă, comparabilă cu cea din tinerețe. Această energie debordantă pare să fie un motor constant în viața sa, chiar și în fața schimbărilor și provocărilor.

Sursa: România TV

Oana Badea

Autor

Lasa un comentariu

Ultima verificare: azi, ora 22:59